Jaki wózek dla dwójki dzieci? Nie tylko bliźniaków

Jaki wózek dla dwójki dzieci? Nie tylko bliźniaków

Czy istnieje idealny wózek dziecięcy dla bliźniaków?

Zakup wózka jest bardzo ważnym elementem dla każdej mamy podczas kompletowania wyprawki dla noworodka. Wózek ma być ładny, ale przede wszystkim ma się łatwo prowadzić. W przypadku jednego dziecka mamy bardzo szeroki wybór. Praktycznie w każdym sklepie z wózkami możemy spędzić pół dnia i zastanawiać się co wybrać.  Jednak w przypadku mam spodziewających się bliźniąt wygląda to nieco inaczej. Można spotkać maksymalnie trzy modele wózka dla dwójki dzieci w sklepie stacjonarnym. Największy wybór mamy oczywiście w sklepach internetowych. Niestety nie ma wtedy możliwości przetestować jak danym wózkiem się jeździ. A uwierzcie mi, że są wózki których po prostu nie da się prowadzić (ja też byłam w szoku, że takie są).

Jak  takim razie kupić ten nieszczęsny wózek, których będziemy robić tyle kilometrów, pokonywać tysiąc razy krawężniki, robić zakupy w sklepie ?

W naszym przypadku bardzo dobrze zadziałała poczta pantoflowa, a dokładnie wywiad wśród znajomych i znajomych znajomych, którzy mają bliźniaki.  Wszyscy jednogłośnie polecili nam Baby Jogger City Select Double. Oczywiście przeszukaliśmy kilka sklepów stacjonarnych, aby zobaczyć go na żywo i przetestować. Nie do końca byliśmy przekonani czy chcemy wózek typu jeden za drugim. Jednak okazał się tak zgrabny, mały  i idealny do prowadzenia, że  to był strzał w dziesiątkę.

Nasz wybór to Baby Jogger City Select Double 6 w 1

Zdecydowaliśmy się na zestaw 6 w 1 tzn 2 gondole, 2 spacerówki i  2 foteliki maxi cosi. Chcieliśmy od początku już być przygotowani na różne sytuacje. Wszystkie elementy dostaje się osobno w częściach. Części gondoli później używa się do montowania spacerówki. Montowanie okazało się nie łatwym wyzwaniem. Na szczęście filmiki na YouTube nam bardzo pomogły. Polegając na samej  instrukcji  byłoby ciężko zobaczyć efekt końcowy.

Jakie dodatki do wózka?

Po około pół roku przeszliśmy na spacerówkę. Jednocześnie dokupiliśmy Baby Jogger śpiworki na nóżki, które idealnie spełniły swoją funkcję.  Całe są zasuwane na zamek więc gdy był cieplejszy dzień całą część górną można odsunąć i schować pod wózek do kosza, który jest całkiem sporych rozmiarów. Latem natomiast zainwestowaliśmy w specjalne wkładki anty potowe AeroSleep. Muszę przyznać, że idealnie spełniały swoją funkcję. Zakupiłam też organizer, który gorąco polecam wszystkim mamom. Naprawdę ułatwia wyprawę na spacer. Można w nim przechować klucze, telefon, kartę do bankomatu, a nawet napój. Torby do wózka były dwie. Pierwsza całkowicie mnie zawiodła. Później padł wybór na torbę Skip Hop. Używam ją cały czas, jest idealna. Na temat dodatków powstanie później osobny post.

Opinia po 1,5 roku używania

Po długim już czasie użytkowanie tego wózka jestem do niego bardzo przekonana. Co więcej nadal zakupiłabym dokładnie ten sam wózek. Bardzo łatwo się go składa i rozkłada. Zajmuje mało miejsca w bagażniku samochodu. Podsumowując jego zalety, jest lekki, mały, łatwo się prowadzi, ma całkiem pojemny kosz pod wózkiem, regulowaną wysokość rączki. Do wad zaliczam fakt, że nie można nim bardzo szybko jechać. W sytuacjach, gdzie naprawdę się spieszyliśmy wózek się blokuje.  Jednak nie można mieć wszystkiego. U nas ten model zdał egzamin.

Jestem ciekawa jaki wózek wybraliście dla swoich bliźniaków?

 

*wszystkie zdjęcia w tym artykule są własnością portalu pyszczusie.pl i nie mogą być kopiowane bez zgody 

Share