Zabezpieczenia do szafek- Jak ochronić nasze maluchy?

Zabezpieczenia do szafek- Jak ochronić nasze maluchy?

Jak zabezpieczyć zawartość szafek/mebli przed naszym maluchem?

To pytanie zadaje sobie każdy z nas, kiedy dziecko zaczyna raczkować. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór różnego rodzaju zabezpieczeń do mebli. Ciężko się zdecydować, które będą najodpowiedniejsze dla naszego dziecka tzn. które rzeczywiście zabezpieczą szafki przed otwarciem. Podobno są dzieci, które nie są w ogóle zainteresowane zawartością szafek. Piszę „podobno”, ponieważ wśród moich  znajomych takich nie ma. Wszyscy borykamy się z problemem co zrobić, aby zawartość szafek i szuflad pozostała w ich wnętrzu.

Czy istnieją idealne blokady do szafek?

Opiszę tutaj wszystkie zabezpieczenia, które były stosowane na moich bliźniakach, a trochę ich było. To dlatego, że po pewnym czasie nauczyły się otwierać szafki i szuflady, a ich zawartość lądowała na podłodze. Takim sposobem cały czas szukam idealnych blokad mebli.

Gdy dzieci zaczęły raczkować zakupiłam poniższe zabezpieczenia do szafek kuchennych.  Bardzo długo idealnie spełniały swoją rolę.  Jednak po pewnym czasie blokada nie zabezpieczała tak jak powinna, szczególnie tam gdzie była używana wiele razy np. szafka gdzie znajduje się kosz na śmieci. Plusem jest fakt, że bardzo łatwo blokadę wymienić. Taśma rzeczywiście nie pozostawia żadnych śladów na meblach. Gdy dzieci zaczęły chodzić po pewnym czasie opanowały otwieranie tych blokad więc postanowiliśmy je odwrócić, aby otworzyć szafkę trzeba było nacisnąć od góry, a nie od dołu jak wcześniej. Przez krótki czas nawet to działało. Jednak nadszedł dzień, kiedy musieliśmy pomyśleć o nowych blokadach mebli.

Właśnie wymieniliśmy wszystkie zabezpieczenia szafek i szuflad  kuchennych na blokady wielofunkcyjne Ikea. Muszę powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę. Można dostosować długość paska w zależności do naszych potrzeb. W łatwy sposób otwiera się i zamyka szafki. Póki co jestem z nich bardzo zadowolona. Nareszcie nie muszę codziennie zbierać wszystkich makaronów, ryżów, łyżek i innych akcesoriów kuchennych.

Zabezpieczenie komody znajdującej się w pokoju dzieci nie było łatwym zadaniem. Obecnie testujemy poniższy model. Nie jest do końca z nich zadowolona, ponieważ  taśma nie trzyma idealnie. Ostatnio jedno z zabezpieczeń zostało odczepione przez małe rączki. Chociaż rzeczywiście maluch nie otworzy sam szuflady. Jak widać na zdjęciu stosujemy podwójne zabezpieczenia 🙂

W międzyczasie do pozostałych mebli testowałam poniższe zabezpieczenia. Tam gdzie małe rączki nie dosięgają można je zamontować. Jednak nie nadają się do szafek, które często są używane, ponieważ bardzo szybko wyrabiają się i maluch w łatwy sposób może otworzyć szafkę.

Podsumowując u nas sprawdziły się blokady Ikea. Planuje zakupić ich więcej i wymienić wszystkie pozostałe zabezpieczenia szafek. Bliźniaki nie potrafią otworzyć szafek i szuflad, które są nimi zablokowane. Jak  Wy radzicie sobie z zabezpieczeniem swoich mebli? Które blokady używacie? A możecie macie inne sposoby, którymi moglibyście się podzielić?

*wszystkie zdjęcia w tym artykule są własnością portalu pyszczusie.pl i nie mogą być kopiowane bez zgody 

Share